У ясну погоду люди надягають сонцезахисні окуляри, які рятують від яскравого світла та ультрафіолетового випромінювання. Але автомобілістам цього не достатньо – існує цілий ряд вимог до водійскіх очками. Якими ж властивостями повинні бути наділені окуляри для водіїв?

Водіям доведеться їздити не тільки при яскравому сонці, а й у сутінках, вночі, в тумані і під дощем. Тому випускаються спеціальні автомобільні окуляри для використання їх в поганих погодних умовах – з жовтими лінзами, які не пропускають синю частину спектру. На думку деяких офтальмологів, саме сині промені обтяжують фокусування погляду на певному об’єкті. За рахунок поліпшення контрасту і деталізації об’єктів жовті лінзи покращують видимість далечінь і в погану погоду.

Лінзи жовтого кольору передбачені також для окулярів, які в середовищі крамниць-оптик називають «антифарами». Виробники стверджують, що дані вироби істотно знижують інтенсивність дії сліпучого світла фар зустрічних машин. Фізики погоджуються, що засліплення відбувається в основному за рахунок синьої частини спектру.

Саме її і поглинають окуляри з таким фільтром.

Придбати або отримати консультацію щодо лінз для водіїв Ви можете в наших магазинах.

А ось окуляри-«хамелеони», що змінюють ступінь затемнення в залежності від освітлення, фахівці водіям не рекомендують використовувати.

 Поляризація проти відблисків

При яскравому сонці людина бачить обстановку на дорозі набагато гірше, ніж при освітленні середньої інтенсивності. Йому заважають не тільки прямі сонячні промені, а й відблиски, від блискучих предметів. Поліпшити ситуацію допоможуть спеціальні окуляри з поляризаційними фільтрами – вони послаблюють світло, відображене під певним кутом від плоских поверхонь. Відблиски від горизонтальних поверхонь (мокра дорога, лобове скло, капоти зустрічних машин) у них докучають менше. Поляризаційні окуляри відомих фірм, як правило, не спотворюють природні кольори, запобігають втому очей і збільшують контрастність.

Щоб перевірити, чи дійсно на окулярах встановлені поляризаційні лінзи, треба поглянути через них на спеціальний стенд, що розміщують у точках продажу подібної продукції. Якщо такого стенду немає, достатньо в поляризаційних окулярах подивитися через другу аналогічну пару. При повороті на 90 градусів скла другої пари будуть здаватися темними.

ПІЗНАЙ СВІТ®