“Мій чотирнадцятирічний син часто нарікає, що очі втомлюються. Почитає годинку-другу — і ось розпливаються букви, розбігаються рядки. Як йому допомогти?”

Лілія Кривенко, м. Хмельницький

Під час читання очі надовго фіксуються на об’єкті, розташованому на невеликій відстані, внаслідок чого на них діє доволі велике навантаження. Щоб не перенапружувати очей, належить час від часу перелаштовувати зір. Це дуже простий комплекс вправ. Спочатку подивіться розслаб­леним поглядом удалечінь (5-10 хвилин), а тоді заплющіть очі для відпочинку на 1-2 хвилини, Після цього виконайте кілька простих вправ для навантаження м’язів обличчя, шиї, спини та плечового пояса. Дітям 12-14 років таку перерву треба робити кожні 45 хвилин, а підліткам 15-17 років – щогодини.

Треба берегти очі, запобігати їх надмірному перенапруженню, яке може призвести до погіршення зору.

Ніколи не читайте, коли погане освітлення або ж нечітко надрукований текст. Бо тоді вам доведеться схилитися над книжкою, а від цього втомляться очі й м’язи спини та шиї. До того ж частково перекриються певні кровоносні судини, внаслідок чого до очей та мозку надходитиме замало крові.

Ніколи не читайте лежачи. У такому положенні важко забезпечити належний кут зору та освітлення. Читати в автобусі чи машині також не рекомендується, бо через вібрацію важко сфокусувати зір.

Найкраще освітлення при читанні – люмінесцентне. Перевага ламп денного світла у тому, що за спектром їх випромінювання набагато ближче до природного сонячного, ніж випромінювання звичайних ламп.

 ПІЗНАЙ СВІТ®