facebook vkontakte instagram

З чого складається ціна слухового апарату, або чому однакові на перший погляд апарати коштують так по-різному? Адже більшість виробників для усіх своїх слухових апаратів використовують однакові рекламні фрази - "ідеальний звук", "хороша розбірливість мови", "комфортне носіння", при цьому ціни відрізняються в рази.

Для відповіді на це питання розглянемо приклад слухових апаратів Unitron на платформі Era. Цей приклад зручний тим, що у рамках платформи пропонується набір різних за ціною слухових апаратів в однакових корпусах і з однаковими показниками потужності (гучність), і виробник не приховує ніяких особливостей і характеристик.

У рекламних буклетах усі апарати цієї серії описані як апарати, що дають прекрасний звук 

якісну мову і величезний комфорт, проте, ціна варіюється. Так якщо вони усі хороші, навіщо платити більше?

Важливо зрозуміти що ціна слухового апарату складається з ціни власне блоку обробки звуку і ціни додаткових функцій. Це аксіома. Два однакових по первинній обробці (однакова потужність, програма, формула налаштування) апарату, але з різними режимами мікрофону (направлений і ненаправлений) - матимуть різну вартість.

При виборі слухового апарату ми повинні чітко зрозуміти, в яких ситуаціях він нам потрібний.

У рекламі все чесно - апарати на платформі Era усіх рівнів і цін дійсно дають якісне підсилення. Якщо ми порівняємо ці слухові апарати в тихій обстановці сурдокабінета, більшість пацієнтів не помітять різниці між апаратами, адже обробка звуку у них однакова. Уся різниця полягає в тому, наскільки слуховий апарат уміє підлаштовуватися до зміни звукової обстановки. Приміром, Unitron Quantum E і Quantum 6 - обоє мають 6 каналів обробки звуку, систему пригнічення різких звуків, адаптивну спрямованість мікрофонів, програми прослуховування... Але ціна відрізняється на 1.5-2 тисячі грн.. Уся різниця - в адаптивності. У версії Quantum 6 вбудована програма, що автоматично посилює гучність (і чіткість) мови в шумній обстановці, і що повертає м'який і комфортний рівень звуку в тихій. У Quantum E це доведеться робити кнопкою. Крім того, Quantum 6 має можливості сполучення з безпровідними пристроями. 

Наступні версії - Quantum 12 і 20 - відрізняються і великою кількістю каналів, і більшою варіабельною поведінки в різних ситуаціях - чим дорожче апарат, тим більше ситуацій він може обробити і підлаштуватися під навколишній звук.

Таким чином, для людей з активним чином життя, яким треба максимально швидко пристосуватися до зміни звуку, - краще підійде Quantum 6 або навіть Quantum 12, а домосідам Quantum E.

При виборі слухового апарату потрібно спиратися на два чинники - об'єктивні і суб'єктивні.

В першу чергу потрібно визначити "відповідні", а правильніше - аудіологічно сумісні з Вашою втратою слуху слухові апарати - перевірка гостроти слуху, аудіограма, дає відповідь на це питання - таким чином ми вибираємо рівень потужності (а значить і тип апарату, від непомітного і малопотужного внутрішньоканального до великого, але дуже гучного завушного UP) і кількість каналів (чим більше каналів - тим точніше можна настроїти апарат відповідно до вигину кривої слуху - аудіограми). 

У другу чергу потрібно визначити ситуації, в яких Ви використовуватимете слуховий апарат, - від цього залежить набір функцій. Чи потрібний Вам спрямований режим мікрофонів? Чи треба автопереключення програм? Чи потрібні взагалі програми? Що для Вас важливіше - розмір або запас підсилення або можливість управління слуховим апаратом? Відповіді на ці питання у результаті і визначають клас або рівень слухового апарату, а значить і його ціну.

І саме останнє, але не менш важливе - при підборі слухових апаратів не соромтеся запитувати про те, які функції можуть допомогти Вам в різних ситуаціях, і говорите про те, в яких саме випадках Ви зазнаєте проблеми з розбірливістю мови. 

Це допоможе Вам і фахівцеві разом підібрати слуховий апарат, відповідний саме Вам, - з тим набором функцій, який Вам потрібний. Вибір слухових апаратів величезний, і саме Ваші коментарі про складнощі, що викликаються втратою слуху, допоможуть підібрати слуховий апарат правильно.

aparat

Яндекс.Метрика

© Пізнай світ, 2012-2015. Всі права застережено

Рекламна агенція ОМЕГА

66162
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
За весь час
281
352
1671
61906
6355
4979
66162

Ваш IP: 54.224.111.99
20-07-2018 16:10