facebook vkontakte instagram

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КОНТАКТНІ ЛІНЗИ?

Встановлення і зняття контактних лінз

- Для встановлення контактної лінзи її кладуть на кінчик вказівного пальця правої руки( у правші). Середнім пальцем цієї ж руки відтягують нижню повіку вниз. Лівою рукою піднімають верхню повіку. Дивлячись на контактну лінзу, вкладають її легко на рогівку.

- Для зняття жорстких контактних лінз повіки натягують пальцем зі сторони зовнішнього кута ока. Наступним відкриттям повік і кліпанням видавлюють лінзу. Перед видаленням гнучкої лінзи її пересувають в нижній коньюктивальний мішок. Після цього захоплюють пальцями і виймають.

Гігієна контактних лінз

- Необхідні гігієнічні заходи включають 5 процедур: очистку, миття, дезинфекцію, зберігання і зволоження. В 80% випадків ускладнення при носінні контактних лінз обумовленні порушеннями їх гігієни.

- Перед кожним доторканням до контактних лінз необхідно ретельно мити руки. Не використовувати для миття гнучких контактних лінз водопровідну воду, оскільки в ній містяться неорганічні речовини, які залишаються на лінзі.

Очищення контактних лінз

- Засоби, які найбільш часто застосовують для очищення контактних лінз, являють собою комбінацію розчинника з хелатоутворюючим агентом. Розчинник не є специфічним і діє на органічні відкладення. Хелати утворюють з неорганічними молекулами крупні комплекси, які легко видаляються з поверхні контактних лінз.

- Необхідно щоденно чистити зовнішні поверхні контактних лінз. Для цього контактну лінзу розміщують у ледь зігнутій руці. Опкраплинно наносять чистячий розчин на схил лінзи і поверхню, обернену до руки, і обережно протирають пальцем зсередини назовні. Залишки розчину змивають.

- Користувачі гнучких контактних лінз повинні щотижнево здійснювати активну ферментативну очистку, оскільки, навіть, сучасні гнучкі лінзи з високою газопроникністю сорбують на своїй поверхні білкові конгломерати. Активна очистка повинна відповідати матеріалу лінз, з дотриманням всіх зазначених термінів зберігання інгредієнтів.

- Для очистки контактних лінз можна застосовувати спеціальні ультразвукові прилади(частота випромінювання 20-40 кГц), при цьому дія очищувача збільшується в декілька разів.

Зволоження контактних лінз

Зволоження покращує гідратизацію і має два основні покази:

- Зволоження жорсткої лінзи перед призначенням зменшує першочергову реакцію на неї, як на стороннє тіло.

- Для м’якої лінзи, перед призначенням, додаткове зволоження не обов’язкове так, як лінза встановлюється в око в повністю гідратизованому стані. Але до моменту видалення вона зменшує ступінь своєї гідратації(„сухе око”) до такого ступеню, що при зніманні можливе пошкодження тканин ока. В таких випадках перед зняттям лінзи треба зволожити її закапуванням відповідного розчину.

Контактні лінзи і косметика

- Під час підбору і установки контактних лінз пацієнти не повинні використовувати косметику. При носінні контактних лінз необхідно рекомендувати утриматись від носіння штучних вій, від користування водостійкою тушшю для вій і від використання тіней для вій з грубими і гострими часточками пудри чи бльостками.

- Рекомендується встановлювати лінзу зранку перед використанням макіяжу, так як, навіть, після ретельного миття рук залишки косметичних засобів лишаються в бороздках шкіри пальців і переносяться таким чином на поверхню лінзи.

Дезінфекція контактних лінз

- Найбільш часто для дезинфекції контактних лінз використовують перекись водню. Для надійної дезинфекції необхідно 20-хвилинна дія 3% розчину. Різноманітні пероксидні системи відрізняються по суті способом нейтралізації діючої речовини, а конкретно: ферментні(каталаза), каталітичні(платина), хімічні(піровиноградна кислота, тіосульфат натрію).

- В розчині перекису водню містяться спеціальні стабілізатори. Для наступної нейтралізації використовується спеціальний реактив, який розщеплює стабілізатор і таким чином запускає процес дезактивації перекису. Тому не можна використовувати одночасно розчин перекису і нейтралізатор різних виробників.

- Для жорстких і жорстко-гнучких лінз з високим ступенем газопроникності методом вибору є так звана холодна дезинфекція. В цьому випадку лінзи залишають на ніч в зберігаючому розчині, який містить достатньо високу концентрацію консервуючих речовин(дезінфектантів). Перед встановленням контактні лінзи ретельно промивають фізіологічним розчином. Можуть спостерігатись алергічні реакції до компонентів розчину для дезинфекції(тіомерсаль, хлоргексидин).

Гігієна примірочних лінз

- Відповідно до загальних принципів в разі невикористання контактні лінзи з набори для примірки дезінфікують кожні 4-6 тижнів і кладуть в свіжийзберігаючий розчин. Розчин, на відміну від такого ж для лінз, які носяться, має містити більшу кількість консервантів, оскільки лінзи знаходяться в одному і тому ж розчині тривалий час.

- Для примірочних лінз використовуються загальні принципи гігієни: очистка, миття, дезинфекція і зберігання. Для сильно гідратованих м’яких контактних лінз використовують спеціальний чистячий засіб. Контейнер для зберігання контактних лінз чистять механічно(можна в миючій машині). Дезинфекцію здійснюють зануренням лінз і контейнера в розчин перекису водню(розчин№1) на 20 хв і наступною нейтралізацією за допомогою розчину№2(консервуючий), в якому лінзи і зберігають.

ПІЗНАЙ СВІТ®

Яндекс.Метрика

© Пізнай світ, 2012-2015. Всі права застережено

Рекламна агенція ОМЕГА

66149
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
За весь час
268
352
1658
61906
6342
4979
66149

Ваш IP: 54.224.111.99
20-07-2018 16:04