Працюючи за комп’ютером, необхідно робити перерви та вправи, оскільки не тільки очі, а й увесь організм відчуває втому від багатогодинної роботи за монітором. Кожні 30-40 хвилин варто влаштувати собі п’ятихвилинний відпочинок, а через кожні дві години — п’ятнадцятихвилинний. Окрім того, під час відпочинку корисно виконувати такі вправи:

  1. сидячи, міцно заплющіть очі на 3-5 секунд, а потім розплющіть їх на 3-5 секунд. Повторіть 5-10 разів;
  2. натисніть на верхні повіки трьома пальцями кожної руки, а через дві секунди зніміть пальці з повік. Повторіть 3-4 рази;
  3. зробіть кругові рухи очима справа наліво, зверху вниз, за годинниковою стрілкою і проти;
  4. поставте палець перед очима і дивіться на нього до однієї хвилини, а потім перемістіть погляд на віддалений предмет чи точку, після чого перемістивши погляд знову на палець. Повторювати вправи слід упродовж 1-2 хвилин.

Після їх виконання, просто заплющіть очі і відпочиньте 5 хвилин. Такі вправи сприяють відновленню чутливості рецепторів очей, що відповідають за яскравість та чіткість.

У наш час на таку, необхідну для Ваших очей, гімнастику Ви можете витрачати не більше десяти хвилин. Спробуйте зоровий масажер “Бриз”, який виконує розслабляючий і корисний для очей масаж, комбінуючи такі його складові, як вібрація, натиск і нагрів. В медичному центрі «ПІЗНАЙ СВІТ» такий масаж рекомендують для молодих людей, які багато працюють за комп’ютером, ведуть активний спосіб життя і не мають часу відпочивати. Якщо звернутись вчасно, окуляри Вам можуть не знадобитись.

ПІЗНАЙ СВІТ®