Батьки не завжди можуть самостійно виявити у дитини відхилення в роботі зорових функцій, тому необхідний профілактичний огляд офтальмолога в рік, три, п’ять і сім років. Це допоможе попередити різні порушення рефракції – аметропію (короткозорість, далекозорість), амбліопію (слабкість зору), косоокість.

При огляді вашого малюка лікар оцінює:

  • Стан повік. Їх рухливість, правильність положення, колір шкіри, ширину і форму очної щілини. При цьому до патології належить: опущення верхньої повіки, заворот і виворіт повік, запалення, судинні розростання, почервоніння і потовщення країв повік, свербіж, утворення лусочок, щільно прилеглих до шкіри; стан слизової оболонки. Кон’юнктивіт (запалення слизової) у дітей становить 30% всієї очної патології. Проявляється він у вигляді почервоніння слизової з різними виділеннями і набряками.
  • Стан сльозовивідних шляхів. У здорових діток сльозотеча відсутня.
  • Стан і рухливість очних яблук. До патології відносять косоокість, обмежену рухливість, ністагм ( посмикування ока).
  • Стан зіниць. Вони повинні бути круглими, темними. Залежно від освітлення діаметр зіниці коливається від 1,5 до 2,5 мм. У перші чотири-шість тижнів життя новонародженого діагностичною ознакою нормального зору вважається звуження зіниць при несподіваному появі джерела світла.
  • Кольоровий зір. Дитина досить рано здатний розрізняти кольори. У той же час, якщо він плутає основні кольори (червоний, зелений, синій) – не біда! Такі помилки розрізнення допустимі до трьох років.
  • Гостроту зору. Вперше її можна перевірити в три-чотири роки з дитячої таблиці в офтальмологічному кабінеті.

ПІЗНАЙ СВІТ®

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.